Notatki #4: Uczciwie i obiektywnie patrzymy na swoją aktualną sytuację życiową

Zapraszam na kolejny krótki wpis w formie notatki bez korekty. Są to spisane przeze mnie myśli, które miały być podstawą do napisania książki “111 Lekcji Odnajdywania Siebie”. Jeżeli chcesz czytać chronologicznie przeczytaj poprzednie notatki.

 

Sytuacja życiowa, w której obecnie się znajdujesz, jest tylko Twoją sytuacją życiową. Ona nie mówi kim naprawdę jesteś, tylko co najwyżej daje Ci feedback, w postaci jak sobie aktualnie radzisz. Każda sytuacja ma to do siebie, że się zmienia. Nic co zewnętrzne nie jest stałe. Tym bardziej Twoje problemy. Wolę jednak słowo problemy zamieniać na wyzwania, ponieważ łatwiej jest je zaakceptować jako nieodłączny element przeznaczenia, rozwiązać je i stawić im czoła. Wzrastasz, traktując je jako kolejne lekcje.

Przede wszystkim, uświadamiasz sobie, że sztuczne pozytywne myślenie nie działa, jeżeli nowe pozytywne myśli są sprzeczne z uczuciami, które są głęboko w Tobie. To nie może się udać. Niestety. Tak już człowiek jest skonstruowany. Gdyby to było takie proste, to wszyscy natychmiast realizowaliby to, co sobie pomyśleli. Owszem, manifestowanie działa i możesz korzystać z niego na każdym możliwym kroku, ale tylko wtedy, kiedy jest ono połączone z odpowiednim do myśli uczuciem oraz jest w ramach Twojego przeznaczenia. Nie możesz stworzyć w Twoim życiu, czegoś co wcześniej nie zostało zapisane w duszy. Z drugiej strony, można także powiedzieć, że kłamstwo powtarzane wiele razy, staje się prawdą. Takie podejście, mimo sprzecznych uczuć, zdaje egzamin w początkowym etapie wychodzenia z trudnej sytuacji życiowej, ale na dłuższą metę, działając wbrew sobie, nie dokopiesz się do Twoich prawdziwych uczuć. Musisz wsłuchać się w to, co podpowiada Ci intuicja. Ona jest uczciwa i obiektywna. Przede wszystkim, jest Twoja, indywidualna i doskonale wie, jaka jest aktualnie sytuacja.

Musisz mieć odwagę, żeby spojrzeć na swoje życie trzeźwo, bez przesadnego dramatyzowania, wyolbrzymiana, utożsamiania się z ego czy usprawiedliwiania swoich dotychczasowych czynów. Tylko wtedy, kiedy spojrzysz prawdzie prosto w oczy, stawiając czoła sytuacji, zobaczysz jakie działania doprowadziły Ciebie w to konkretne miejsce. Z takim podejściem możesz rozwinąć się i nauczyć się czegoś więcej o sobie.

Czasami, jest jednak „łatwiej” zostać tutaj, gdzie jesteś, ponieważ nie trzeba się wtedy mierzyć z tym, co nieznane (często też jest to bardzo trudne). „Łatwiej” jest pozostać w swojej iluzji, w której jest stosunkowo wygodnie, tłumacząc sobie, że czasem pocierpię, ale w końcu nie mam aż tak źle, mogło być zawsze gorzej. Pewnie, zawsze może być gorzej, ale czy tego chcesz od życia? Pozostając w iluzji, nie musisz rozpoczynać pracy nad sobą. Natomiast wychodząc z dotychczasowych ograniczeń dowiesz się, że wcale nie jesteś taki idealny jak wcześniej Tobie się wydawało. Uświadomisz sobie również, że stworzony przez Ciebie obraz wcale nie pokrywa się z rzeczywistością. To wymaga odwagi. Podchodząc do obecnej sytuacji życiowej z refleksją, możesz wyciągnąć konstruktywne wnioski, które spowodują, że Twoje życie nabierze nowego kształtu.

 

Moja strona, blog, kanał jest utrzymywany z waszych środków. Każda przekazana przez Was darowizna jest dodatkową zachętą do dalszej pracy. Dziękuję, że rozważasz przekazać mi darowiznę. Nie pobieram stałych opłat ze sesje, ale jeżeli czujesz, że Tobie pomogłem bezpośrednio na sesji, poprzez wpisy na blogu, wiadomości na Telegramie, cytaty na stronie czy filmiki na Bitchute i masz ochotę się odwdzięczyć to kliknij w poniższy baner: 


Natomiast, jeżeli chcesz skorzystać z sesji online, w pierwszej kolejności zapraszam Ciebie na stronę www.dariuszlipka.com/sesje/ oraz zapoznanie się z regulaminem sesji. Do usłyszenia i do zobaczenia!

Leave a Comment